STA Steel
STA4-CAD
Sta4CAD ile ilgili bilgi alınabilecek grup:
Sta4CAD ile ilgili form:
Sta4CAD Eğitim Merkezi :
Sta4CAD Proje Group Merkezi :
http://groups.yahoo.com/group/sta4grup/
http://forum.yapisal.net/sta4cad/
teknopark@sta.com.tr
Yazılımda 30 yıl.
STA-Steel, 3 boyutlu sonlu elemanlarla statik ve dinamik analiz yapan, çelik yapı tasarımına yeni bir vizyon getirecek entegre paket programıdır. STA-Steel ile, endüstriyel yapılarda, ekonomik yapı tasarımının yanında, analizleriyle, tüm detay ve çizimleriyle, kaliteli proje üretimi yaparak, ülkemizde ve dünyada, çelik yapı yapılmasının önü aç ılacaktır. Program, hol tipi endüstriyel yapılarla, çok katlı karkas çelik yapıların çözümünü de tasarlayacak şekilde geliştirilmektedir.

Çelik yapıların analiz ve tasarımı, çelik yapıların davranış ve özelliklerine göre yapılmaktadır. STA4-CAD’ de olduğu gibi, mikro analizler sonrası elde edilen rijitlikler, makro analizde kullanılarak, ileri analiz teknikleri uygulanmaktadır. Yapı elemanlarının, uç detaylarından sonlu elemanlarla elde edilen deformasyonlar, genel yapı çözümüne katılmaktadır. Betonarmeye göre daha narin olan çelik yapıların ekonomik çözümü için, gerçek davranışlarını hesaplarda dikkate alınması gerekmektedir. Ekonomik yapı tasarımı için, yapı modellemesi ve optimizasyonu çok önemlidir.
STA4-CAD programı; çok katlı betonarme yapıların statik, deprem, rüzgar ve betonarme analizini entegre olarak yapan bir paket programdır. Program; statik ve betonarme analizleri, standart ve yönetmelikleri esas alacak şekilde yapabilmektedir.
Program, statik analizde rijit kat diyaframını dikkate almakta, her noktada 6 serbestlikli 3 boyutlu stifness metodu ile kullanmaktadır.
Plan aplikasyon olarak grafik ortamda girilen yapı bilgileri, eş zamanlı olarak planda ve 3 boyutlu görüntüde işlenmektedir. Veri girişinde, akıllı menülerle; yük, boyut ve yönetmelikle ilgili bilgiler mouse ile düzenlenebilmektedir.

Program otomatik olarak yapısal 3D modelleme yapmakta, analiz opsiyonlarına göre bir defada çözmektedir. Çözüm sonrası tüm çizimler hazır duruma gelmektedir. Analiz sonrası; eleman optimizasyonu, maliyet analizleri ve deprem yönetmeliğinin tüm kontrolleri yapılabilmektedir.

Betonarme kesit ve performans hesapları; TS500, TDY2007, ACI318 ve UBC97'ye uygun olarak yapılabilmektedir. Ayrıca SNIP, EUROCODE ve British Code yük kombinasyonları ve tasarım standartlarına uyumlu seçenekler bulunmaktadır. Yapı taşıma gücü, deprem, sehim ve düktilite kurallarına göre değerlendirilmektedir.

STA4CAD Teknik Özellikleri

STA-Steel Teknik Özellikleri

sta001004.jpg sta001003.jpg sta001002.jpg
www.staproje.com